Proběhlo první veřejné projednání dokumentů projektu Hradiště chytře

Za přítomnosti místostarosty  Uherského Hradiště PhDr. Iva Frolce  proběhly ve čtvrtek  6.5.2021 od 16:00 hodin v Malém sálu Klubu kultury veřejné autorské prezentace a projednání  první sady strategických dokumentů vypracovaných pro město vytvořeny v rámci projektu Hradiště chytře:

Veřejného projednání se dále zúčastnila vedoucí Odboru kultury, školství a sportu MěÚ Ing. Dana Stojnová, Ing. Josef Hříbek, Ing. Petra Křiváčková z téhož odboru a RNDr. Jaroslav Bičan z Útvaru městského architekta MěÚ. Občané mohli veřejné projednání sledovat prostřednictvím online přenosu na kanálu YouTube, který zajistila televize TVS. Do diskuze se zhotoviteli dokumentů a zástupci města se sledující online přenosu mohli zapojit prostřednictvím živého chatu. Děkujeme všem, kteří se veřejného projednání zúčastnili jako diváci i jako aktivní diskutující.

Záznam prvního veřejného projednání včetně všech prezentací můžete zhlédnout zde: 1. veřejné projednání dokumentů Hradiště chytře 6.5.2021. 

  • Koncepce rozvoje a řízení kultury  5:16
  • Koncepce rozvoje a řízení sportu  27:10
  • Strategie rozvoje kulturních a kreativních průmyslů  42:06
  • Koncepce rozvoje cestovního ruchu  1:00:20
  • Diskuze a dotazy diváků  1:17:50

Všechny prezentace přednesené na veřejném projednání ke stažení ZDE

Vaše připomínky a náměty nám můžete zasílat v sekci „Chci se zapojit“ do konce května 31.5.2021.

Druhé kolo veřejného projednání výstupů projektu Hradiště chytře se uskuteční ve čtvrtek 13.5.2021 od 16:00 hodin. Projednávanými dokumenty a tématy budou Smart City, parkování na sídlišti Východ, využívání informačních a komunikačních technologií, adaptační opatření na extrémní projevy počasí a modernizace veřejného osvětlení. Online přenos prezentací můžete sledovat a do diskuze se zapojit prostřednictvím tohoto odkazu: 2. veřejné projednání dokumentů Hradiště chytře 13.5.2021 od 16:00 hodin.


Místostarosta města PhDr. Ivo Frolec zahajuje první kolo veřejného projednání. Po jeho levici vedoucí Odboru školství, kultury a sportu MěÚ Ing. Dana Stojnová


Ing. Jaromír Stejskal představuje Strategii rozvoje kulturních a kreativních průmyslů


Mgr. Petra Koprajdová představuje Koncepci rozvoje a řízení kultury


Petr Chaloupka představil Koncepci rozvoje a řízení sportu a následně i Koncepci rozvoje cestovního ruchu


Moderátor Kamil Papež čte dotazy diváků z chatu.

Co se děje?

Scroll to Top